Intel Core Ultra 200 Serisi 2024’ün Üçüncü Çeyreğinde Piyasaya Sürülebilir

MSI’ın hız aşırtma uzmanı, Intel’in yeni nesil masaüstü platformu Core Ultra 200 serisinin 2024’ün üçüncü çeyreğinde gelebileceğini ima etti.

MSI anakart departmanında hız aşırtma konusunda uzman olan Toppc, mimari değişiklikleri ve bunların hız aşırtmaya etkisine dair öngörüleriyle tanınıyor. MSI bünyesinde yaptığı kapsamlı test sonuçlarını paylaşarak platformların yetenekleri hakkında erken bilgiler sunuyor. Toppc, Çin’in Wuhan kentinde düzenlenen MSI Dragon etkinliğinde, Arrow Lake-S platformunun bellek denetleyicisine odaklanan “Next” adlı yeni bir platforma dair ipuçları verdi.

Şu an için bu platform hakkında doğrulanan tek detay, AMD AM5 serisiyle uyumlu olarak sadece DDR5 bellek desteği sunacağı. Ancak Toppc, belirli özelliklerin henüz açıklanmadığını ve üçüncü çeyrekte daha fazla detayın paylaşılacağını belirtti. Bu da Intel Core Ultra 200 masaüstü serisinin daha erken bir tarihte piyasaya sürülebileceği veya duyurulabileceği anlamına geliyor. Aynı zamanda MSI gibi şirketlerin platformun yetenekleri hakkında bilgi sahibi olduğunu ve buna göre hazırlıklar yaptığını gösteriyor.

Başlangıçta geçen yılın dördüncü çeyreğinde mobil Meteor Lake ile birlikte piyasaya sürülmesi beklenen LGA-1851 soket platformu ertelenmişti. Yeni soketi kullanan ilk seri olması planlanan MTL-S masaüstü serisi iptal edildi ve Intel tarafından Raptor Lake serisine bir güncelleme getirildi. Planların değişmesiyle birlikte Intel’in yeni seriyi daha erken piyasaya sürmeyi hedeflediği görülüyor.

Bu yılın Ocak ayında, Intel 800 yonga seti serisiyle ilgili detaylar sızdırılmıştı. Sızıntılar Intel’in Arrow Lake silikonunun 24 çekirdekli, 22 çekirdekli ve 14 çekirdekli olmak üzere üç farklı versiyonunu sunmayı planladığını doğruladı. Bu versiyonlar Lion Cove performans çekirdeklerini Skymont verimlilik çekirdekleri ile birleştirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x