Tartışmaya katıldı: “Hiç olurlar”

Uğur Dündar, CHP’nin büyük başarı elde ettiği 31 Mart yerel seçimlerinden bir hafta son kaleme aldığı “Giden gemilerin ardından bakakalmak!..” başlıklı köşe yazısında, eski CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu eleştirmişti. Yerel seçim sonuçlarını değerlendiren Dündar, CHP’nin yerel seçimdeki başarısını göz önünde bulundurarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayının Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ya da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olmamasının seçimi kaybettirdiğini söylemiş, “CHP’nin ve “Altılı Masa”nın lideri Kemal Kılıçdaroğlu resti görmek yerine, kendi adaylığını dayattı ve Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybetti” ifadelerini kullanmıştı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN DÜNDAR’A CEVAP: SİZE VE TEMSİL ETTİĞİNİZ KİMLİĞE EKMEK ÇIKMAZ

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, Dündar’ın iddialarına yanıt vermişti.

Kılıçdaroğlu bugün yaptığı paylaşımda, ”Geçmişte yaşadığımız bütün travmalarımızı, öfkelerimizi, intikam duygularımızı ebediyen toprağa gömdük. Bütün farklılıklarımızı kabul ettik, sevdik ve kucaklaştık. Artık buradan size ve temsil ettiğiniz kimliğe ekmek çıkmaz! Bunu vatanperver dostlarımızla yaptık. Başta kıymetli dostum Sayın Karamollaoğlu olmak üzere 6’lı masanın liderleri ile yaptık” ifadelerini kullanmıştı.

TARTIŞMAYA ASLI BAYKAL DA GİRDİ

Dündar ve Kılıçdaroğlu arasındaki tartışmaya CHP’nin eski genel başkanlarından Deniz Baykal’ın kızı da sosyal medyadan katıldı.

Baykal, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x